Loov mõtlemise blogi

Kas sa pead kirjutama oma ettevõttest tutvustava teksti Facebooki või veebilehele, aga täpselt ei tea, mida kirjutada ja kuidas alustada?

Tänapäeva digiajastul võib see, kuidas te oma ettevõtet maailmale esitlete, määrata teie edu.
Üks selle esitluse kõige olulisemaid elemente ongi teie äri kirjeldus.
Olgu see teie veebisaidil või sotsiaalmeedias, teie ettevõtet tutvustav lugu on sageli esimene kokkupuude, mida potentsiaalsed kliendid teie kaubamärgiga kogevad.

Loe siit nõuandeid, kuidas kirjutada enda ettevõttest üks huviäratav tutvustus kirjutada.

Miks on ärikirjeldus oluline?

Esimene mulje loeb: Teie ettevõtte kirjeldus on nagu esimene käepigistus potentsiaalsete klientidega. Paeluv ja usaldust tekitav tutvustus võib lugejad muuta klientideks, kes sooritavd ostu, samas kui tutuvustus on igav ja ei tekita usaldust võib neid hoopis eemale peletada.

SEO eelised: Hästi optimeeritud kirjeldus, mis on vürtsitatud asjakohaste märksõnadega, võib oluliselt suurendada teie veebinähtavust, tagades, et kui potentsiaalsed kliendid otsivad teie pakutavaid teenuseid, ilmub teie äri esilehele.

Olge läbipaisvad: Tooge esile, mis on  teie väärtused, missioon, eripära ja pakkumised.

Mõned punktid millest kirjutada

Kõigepealt pane kirja, mis on oluline info, mida kliendid sinu kohta peavad teada saama?

1. Kes sa oled ja mida sa pakud

  • Mis on sinu missioon /mis sind motiveerib ja sellest, mida su ettevõte on korda saatnud.
  • Kirjuta natuke iseendast ja oma eelmistest kogemustest ning sellest, miks sa äriga alustasid ja mis on sinu  tuleviku eesmärgid
  • Anna teada millised tooteid/teenuseid sa pakud ja kui palju need maksavad.
  • Kirjuta sellest kuidas sa saad kliendile kasulik olla ja tema elu lihtsamaks teha. Tee kliendile selgeks, et ta vajab just sinu teenust või toodet.

2. Millist tooni sa kasutada soovid?

Lisa isikupära oma juttu, et paremini meelde jääda. Alati ei tasu kõlada formaalselt. Tänapäeval on vabam tekst kergem ja huvitavam lugeda, kui tehniline ja professionaalne jutt.  Sellist igavat juttu kohtab palju ning see ei ärata kelleski huvi.

Hea on, kui suudad kasutada huumorit ja inimese naerma ajada oma tutvustusega, sellega tekitad sa positiivseid emotsioone ja kindlasti jääd rohkem meelde- vahel on selleks väga otsekohene ausus hea.

3.  Lisa tehtud tööd ja tagasiside.

Alati tasub lisada nähtavasse kohata klientide tagasiside.

Tee oma ettevõttele Instagrami konto ja loo oma hästäg  (#)Sa võid panna tootega kaasa tänukirja (võid selle kirjutada Post it-i peale) Tänad klienti ja julgusta teda tootest tegema foto, seda Instagrami postitama ning kasutama sinu hästagi foto all. Veebipõhisest tootest võivad kliendid teha foto arvuti ekraanist, kui nad su programmi kasutavad.  Fotod annavad koheselt palju juurde ja teevad tutvustuse usutavamaks.  Klientide täägitud positusi saad alati repostiga oma Instagrami ja Facebooki lehel kasutada.

Kui inimesed näevad, et sul on kliendid, kes kasutavad sinu toodet ja nad postitavad fotosid sotsiaalmeediasse, siis tekitab see potentsiaalsetest klientides kindlustunnet ja on tõenäolisem, et nad tulevad sinu juurde ostma.

4. Ära kirjuta liiga pika teksti

Tänapäeva elu on muutunud kiireks ja informatsiooni on palju igal pool. Keegi ei viitsi enam lugeda pikka teksti vaid tahetakse lühikest, konkreetset, humoorikat ja kaasahaaravat teksti.

5. Kontakt

Kindlasti lisa oma kontaktid.

Kui sa oled kirjutanud igast punktis natuke, saad neid omavahel ümber tõsta nii, et su jutt on loogiline ja seda on lihtne lugeda.

Küsi tagasisidet

Tavaliselt on nii, et kui me ise midagi kirjutame, on meie peas jutt väga loogiline, kui keegi teine seda loeb, siis võib see neile tunduda puudulik.

Enne, kui sa tutvustuse avalikustad saada see oma sõpradele ja perele lugeda, et nad saavad sulle anda tagasisidet. Ei tasu nõu küsida inimeselt, kes alati kõike kiidab, kuna tema käest ei õpi sa midagi! Leia keegi, kes julgeb anda konstruktiivset ja ausat tagasisidet, kuna see on sulle kõige kasulikum.  Veelgi parem on, kui saad tagasisidet inimeselt, kes ei tea sinu ettevõtte tegevustest midagi. Tema oskab kohe küsida küsimusi asjade kohta, mis on ebaselged ja vajavad lahtiseletamist.

Kuidas oleks hoopis video tutvustusega?

Äkki on sul kasulikum teha hoopis tutvustav video või saad sa anda infot edasi ja piltidena? Pildid ja video saavad alati rohkem tähelepanu, kui tavaline tekst ning see jääb paremini meelde! 

Video tegemisel  jälgi samu nõuandeid aga kindlasti peab videos olev inimene olema positiivne ja rõõmus, kes oskab hästi ja selgelt rääkida. 

Häbelik inimene, kellel on vaikne hääl ei mõju reklaamis hästi ja tõsist või mossis näoga inimest ei taha keegi näha. Video puhul on oluline jälgida keskkonda, kus filmitakse. Näiteks ei tohiks olla tagataustal segadust või muid segavaid faktoreid.  Mõtle kaameranurkadele, et video näeks huvitavam välja. Kui kasutad ainult üldplaani, siis mõjub see staatiliselt ja igavalt. Videos saad näidata oma tooteid/ teenuseid. Näiteks, kui sul on oma söögikoht näita milline näeb välja atmosfäär, kuidas kliendid seal söövad ja aega naudivad, millised on toidud ja kuidas neid valmistatakse, kes on kokad ja teenindajad jne.